‘Investeren dáár waar de kansen liggen’‘Investeren dáár waar de kansen liggen’‘Investeren dáár waar de kansen liggen’‘Investeren dáár waar de kansen liggen’
  • Land van Cuijk
    • Regio info
    • Vacatures
  • Ondernemersinfo
    • Vestigingsklimaat
    • Bedrijventerreinen
    • Bedrijfshuisvesting
    • Gemeente bedrijfscontacten
    • Netwerkorganisaties
  • Redactioneel
    • Artikelen
      • Categorie
    • Columns
    • Korte zaken
  • Agenda
  • Over InZaken
    • Bedrijfsplatform
    • Magazine
      • Online lezen
      • Redactie
      • Adverteren
    • Uitgeverij
      • Andere activiteiten
      • Verbinden
      • Beurzen
    • Contact
✕

‘Investeren dáár waar de kansen liggen’

Categorieën
  • Artikel
Tags

Rob Simons directeur Region Vastgoedontwikkeling

www.regionvastgoedontwikkeling.nl

Region Vastgoedontwikkeling heeft een nieuwe directeur. Rob Simons gaat een aandeel nemen in het ontwikkelen van vastgoed in de regio Land van Cuijk en omliggende gemeenten. Met een integrale benadering, waarbij wonen, werken en recreëren op een verantwoorde manier worden gecombineerd. Region Vastgoedontwikkeling streeft naar duurzame gebiedsontwikkelingen die een langdurige bijdrage leveren aan de regio. “Het is een feit dat er voor 33 kernen gebouwd moet worden. Dat haalt doorgaans ook weer andere voorzieningen binnen. Aan die vraag willen wij meewerken en er ook nog eens snelheid in brengen.”

Met de komst van Rob Simons geeft Region Vastgoedontwikkeling invulling aan de wens voor een directeur die zich fulltime kan inzetten, acquisitie kan voeren en projecten draaien om de vastgoed­opgave nu echt gedegen aan te gaan pakken. “We willen investeren dáár waar de kansen liggen. Openstaan om gesprekken te voeren en te zien of we iets kunnen betekenen”, aldus de nieuwe directeur, voor wie het geenszins hoeft te betekenen dat het louter om nieuwbouw woning­projecten gaat. “Dat mogen ook ander-soortige projecten zijn, zoals de herbestemming van een kerkgebouw, of de ontwikkeling van een multifunctioneel centrum. Zolang het maar regionale projecten zijn, waarbij we dus ook naar aangrenzende gemeenten kijken.”

Jongen van de streek

Rob Simons (33) is geboren en getogen in Haps. Een jongen van de streek, dus. “Ik ben getrouwd en samen proberen we een labradoodle puppy op te voeden”, klinkt het lachend. “Ik heb hier altijd gewoond, gevoetbald en de meeste van mijn vrienden wonen ook nog steeds hier.” De Hapsenaar studeerde af in Built Environment aan de HAN in Arnhem. Een bouwkundige opleiding met nadruk op techniek en projectmanagement. Hij vervolgde zijn studie in 2013 aan de Technische Universiteit in Eindhoven, waar hij de master­opleiding Construction Management and Engineering heeft afgerond.

“Ik werkte samen in een consortium als fictieve (juridische) opdracht, deed doorrekeningen en ontwikkelde een businessplan. Bedrijfskunde in combinatie met vastgoedontwikkeling, zou je kunnen zeggen. Ik studeerde af bij Dura Vermeer in Den Bosch en ging daar vervolgens werken, voornamelijk op het gebied van project- en tendermanagement en vastgoedontwikkeling.”

Naar de voorkant

Maar Rob Simons wilde meer naar de voorkant van het vastgoedprojecten. “Meer naar de haalbaarheidsonderzoeken, minder in de uitvoering. Ik ben niet zo’n diehard op het gebied van techniek. Ik voel me het best, daar waar juridische en financiële aspecten bij elkaar komen. Zo kwam ik bij Baker Tilly Real Estate terecht. In een accountancyomgeving adviseerde ik uiteenlopende partijen, bijvoorbeeld over de financiële haalbaarheid van vastgoedprojecten. Ik analyseerde onder andere grondexploitaties en vastgoed­portefeuilles van gemeenten, vastgoed­beleggers en -ontwikkelaars.

Hij schopte het van consultant tot manager en deed daarbij een masteropleiding aan de Amsterdam School of Real Estate. Zijn scriptie ging over vastgoedtokenisatie. Daarbij wordt activa opgedeeld in kleinere, betaalbare delen, waardoor het mogelijk wordt voor een groter publiek om te investeren in anders onbereikbare of te dure activa. “Ik ontdekte dat ik het vastgoed echt wilde kunnen ‘aanraken’. Meer impact wilde maken, méér dan het adviseren dat ik vooral deed. Bevind je je in de operatie, dan kun je de haalbaarheid toetsen, onderhandelen, een transactie uitvoeren en daar vervolgens plannen voor ontwikkelen.”

Actieve rol pakken

En zo vond Rob Simons Region Vastgoedontwikkeling. De organisatie die zich profileert als ‘ontwikkelaars voor en door het Land van Cuijk en omliggende gemeenten’. Omdat haar mensen wonen en werken in de regio kunnen opdrachtgevers via Region Vastgoedontwikkeling lokale kennis benutten, kortere communicatielijnen ervaren en veel tijdswinst boeken. “Door de zorg voor projecten volledig uit handen te nemen, worden risico’s voor de opdrachtgever geminimaliseerd.”

“Mijn doel is om in deze regio succesvolle businesscases te creëren”, aldus de directeur. “In gesprek gaan met gemeente(n), dorpsraden, verenigingen, grondeigenaren, maar ook met partijen als adviseurs, constructeurs, architecten of collega-ontwikkelaars. We willen een actieve rol pakken, waarbij duurzaamheid de boventoon voert. Nu is dat natuurlijk een containerbegrip, en daarom zie ik duurzaamheid het liefst als ‘toekomstbestendig’. Iets waar de omgeving trots op is en waar meerdere generaties van kunnen genieten.”

Vastgoedopgave in Land van Cuijk en omliggende gemeenten

Het is medio 2019 als vier aannemers­bedrijven – Bouwbedrijf Van Oijen, BCP Bouw, Martens Bouw en Van der Horst aannemers – het tijd vinden dat lokale ondernemers een sleutelrol moeten krijgen bij de volledige vastgoedopgave in regio Land van Cuijk en omliggende gemeenten. Zij weten precies wat hier nodig is, zowel qua woningen als voorzieningen, en hoe dit met concrete projecten kan worden gerealiseerd. Region Vastgoedontwikkeling is geboren en begint al snel een rol van betekenis te spelen in lokale en regionale bouwprojecten.

Het consortium, bestaand uit de vier genoemde bouwondernemingen, wil met zijn inspanningen jongeren voor de regio behouden, maximaal voordeel opdoen van bestaande lokale (bouw- en ontwerp)kennis, en daarnaast meer werkgelegenheid creëren. Projecten: De Roting II in Wanroij, De Valuwe in Cuijk, Catharina Klooster in Sambeek, De Haven in Oeffelt, Bremhoef in Sint Anthonis.

Delen

Gerelateerde artikelen

‘Ik leef mijn droom: ik mag ondernemen!’


Lees meer

Vastgoedeigenaren stemmen in met nieuwe BIZ voor Boxmeer Centrum


Lees meer
REDACTIONEEL
ALLE
ARTIKELEN
COLUMNS
KORTE ZAKEN

  • WELKOM
  • MAGAZINE
  • NETWERKACTIVITEITEN
  • VESTIGINGSKLIMAAT
  • OVER ONS
  • ADVERTEREN
  • COLOFON
  • ALGEMENE VOORWAARDEN
  • DISCLAIMER
  • CONTACT
  • InZAKEN
  • Robert Hermens
  • Udensedijk 35
  • 5451 PK Mill
  • E: info@inzaken.nl
  • T: 06 55 34 03 24
© InZaken.nl
Design: Maek | Website: Premium Online
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat we je de best mogelijke ervaring op onze website kunnen aanbieden. Als je doorgaat met het gebruiken van de site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.AccepterenPrivacybeleid