Voorbeeld van out of the box denkenVoorbeeld van out of the box denkenVoorbeeld van out of the box denkenVoorbeeld van out of the box denken
  • Land van Cuijk
    • Regio info
    • Vacatures
  • Ondernemersinfo
    • Vestigingsklimaat
    • Bedrijventerreinen
    • Bedrijfshuisvesting
    • Gemeente bedrijfscontacten
    • Netwerkorganisaties
  • Redactioneel
    • Artikelen
      • Categorie
    • Columns
    • Korte zaken
  • Agenda
  • Over InZaken
    • Bedrijfsplatform
    • Magazine
      • Online lezen
      • Redactie
      • Adverteren
    • Uitgeverij
      • Andere activiteiten
      • Verbinden
      • Beurzen
    • Contact
✕

Voorbeeld van out of the box denken

Categorieën
  • Artikel
Tags
  • auto
  • Bianca Schrijen
  • Dick Jetten
  • Industriële Kring Land van Cuijk
  • Jetten
  • Sjoerd Adema
  • stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg
  • Uitvaartonderneming schrijen
  • VPTZ

AutoJetten en Uitvaartonderneming Schrijen steunen VPTZ Land van Cuijk

Dick Jetten is een ondernemer met een persoonlijke aanpak, die dicht bij de mensen én hemzelf staat. Bij een sponsoraanvraag van de stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg, in 2016, besloot hij ‘out of the box te denken’. Samen met Uitvaartonderneming Schrijen en de Industriële Kring Land van Cuijk realiseerde hij een constructie die de stichting de komende jaren een eigen auto garandeert. Daarmee kunnen de coördinatoren door de hele regio contacten leggen.

De stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) biedt zorg aan mensen die in de laatste fase van hun leven zijn gekomen. In hospice de Cocon, in Sint Anthonis, kunnen zij in alle waardigheid sterven, in de intimiteit van een woonhuis. Maar dat kan natuurlijk ook thuis. De pakweg honderd vrijwilligers van VPTZ maken het mogelijk. Daarmee ontlasten ze het thuisfront in deze laatste levensfase waarin vaak intensieve zorg nodig is. Zo ontstaat rust en meer ruimte waardoor de kostbare tijd zo intens mogelijk beleefd kan worden.

Gebruikt autootje
Dick Jetten: “De stichting benaderde mij met de vraag of er niet een goedkoop gebruikt autootje beschikbaar was voor hun coördinatoren, die het eerste, verkennende gesprek met de familie voeren. Die vraag wilde ik graag honoreren, maar ik wilde even verder denken. Want je kunt bij sponsoring denken aan investeren, maar ook aan exploiteren. Dat laatste had ik voor ogen.”

“In het werk dat VPTZ levert is de eerste kennismaking toch via die auto. Je weet immers hoe het gaat: mensen die bezoek verwachten, kijken daar letterlijk naar uit. Dus wilde ik iets representatiefs. Via een leaseconstructie zou misschien wel een nieuwe auto mogelijk zijn, maar omdat ik een samenwerking voor meerdere jaren voor ogen had, werd dat voor Auto Jetten alléén uiteraard een fors bedrag. Dus ben ik co-sponsors gaan zoeken. Uitvaartonderneming Schrijen leek mij een geschikte partner, verankerd in de regio, en zij toonden zich inderdaad bereid.”

Marketinginstrument
Bianca Schrijen: “Wij hebben dit benaderd vanuit maatschappelijke betrokkenheid en het versterken van de regio. Die vormen we immers samen. Ondernemers moeten niet vanaf de zijlijn toekijken, maar – daar waar ze kunnen – bijdragen aan een sterke regio. Daarmee bereik je dat mensen hier willen blijven wonen, om welke reden dan ook, maar in ieder geval doordat er voldoende voorzieningen zijn. VPTZ is zo’n initiatief.”

De Industriële Kring Land van Cuijk steunde het initiatief met een eenmalige bijdrage. En doordat VPTZ de kilometervergoeding aan coördinatoren voortaan ook in het maandelijkse leasebedrag kan steken, kon een gloednieuwe Opel Karl worden geleast. Voorzitter Sjoerd Adema is dolblij met de oplossing, die de betrokkenheid van de ondernemende regio met zijn stichting immers nog eens onderstreept. Bij het tienjarig jubileum van VPTZ, in 2016, is de auto gepresenteerd en hij is sindsdien volop in gebruik.

Dick Jetten: “Het mes snijdt nu aan een heleboel kanten. De stichting heeft er nu in feite een marketinginstrument bij; de Opel Karl is toch een soort rijdend uithangbord. Want al heeft de VPTZ dan wel geen ‘concurrentie’ zoals wij dat in het zakenleven kennen –het zou jammer zijn als mensen geen gebruik maken van het fantastische werk dat de stichting doet, enkel doordat ze er niet bekend mee zijn. Die uitstraling gunnen wij VPTZ!”

www.vptzlandvancuijk.nl

Delen

Gerelateerde artikelen

Lokale ondernemers leggen eer in hun werk


Lees meer

‘Circulair bouwen is onze intrinsieke motivatie’


Lees meer
REDACTIONEEL
ALLE
ARTIKELEN
COLUMNS
KORTE ZAKEN

  • WELKOM
  • MAGAZINE
  • NETWERKACTIVITEITEN
  • VESTIGINGSKLIMAAT
  • OVER ONS
  • ADVERTEREN
  • COLOFON
  • ALGEMENE VOORWAARDEN
  • DISCLAIMER
  • CONTACT
  • InZAKEN
  • Robert Hermens
  • Udensedijk 35
  • 5451 PK Mill
  • E: info@inzaken.nl
  • T: 06 55 34 03 24
© InZaken.nl
Design: Maek | Website: Premium Online
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat we je de best mogelijke ervaring op onze website kunnen aanbieden. Als je doorgaat met het gebruiken van de site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.AccepterenPrivacybeleid