Beslag leggen: eenvoudig?Beslag leggen: eenvoudig?Beslag leggen: eenvoudig?Beslag leggen: eenvoudig?
  • Land van Cuijk
    • Regio info
    • Vacatures
  • Ondernemersinfo
    • Vestigingsklimaat
    • Bedrijventerreinen
    • Bedrijfshuisvesting
    • Gemeente bedrijfscontacten
    • Netwerkorganisaties
  • Redactioneel
    • Artikelen
      • Categorie
    • Columns
    • Korte zaken
  • Agenda
  • Over InZaken
    • Bedrijfsplatform
    • Magazine
      • Online lezen
      • Redactie
      • Adverteren
    • Uitgeverij
      • Andere activiteiten
      • Verbinden
      • Beurzen
    • Contact
✕

Beslag leggen: eenvoudig?

Categorieën
  • Column
Tags
  • beslaglegging
  • debiteur
  • onbetaalde facturen
Eugene van Kempen - ©BerryPoelen

Nederland staat bekend als een land waarin het vrij eenvoudig is om ten laste van een (wanbetalende) debiteur conservatoir beslag te leggen. Het conservatoir beslag is er voor bedoeld om de verhaalspositie van de crediteur in een vroeg stadium zoveel mogelijk veilig te stellen. Het beslag kan soms ook een effectief pressiemiddel zijn om betaling van onbetaalde facturen af te dwingen. Het conservatoir beslag wordt vaak bij de bankinstelling van de debiteur gelegd. Indien de bankrekening van de debiteur bekend is en het saldo positief, dan kan het beslag zeer verstrekkende gevolgen hebben. Het beslag
betekent immers dat de debiteur het door het beslag getroffen banksaldo niet meer kan opnemen.

Voor het leggen van conservatoir beslag is verlof van de voorzieningenrechter vereist. In het algemeen zal het verkrijgen van dit verlof weinig problemen opleveren. Na indiening van het verzoekschrift wordt de debiteur in principe niet gehoord: het beslag moet voor hem als een verrassing komen, opdat hij niet de gelegenheid heeft om gelden elders onder te brengen. Een debiteur kan door een beslag in grote financiële problemen komen. Het komt regelmatig voor dat een debiteur, die in eerste instantie niet wilde betalen, na een beslag de openstaande vordering opeens maar al te graag wil voldoen. Het loont daarom nog wel eens om conservatoir beslag te leggen.

Heeft u (onverhoopt) te maken met een debiteur die uw facturen onbetaald laat? Of denkt u dat een wederpartij vanwege een (vermeende) geldvordering conservatoir beslag zal leggen op uw bankrekening? In beide gevallen is het raadzaam even met ons te overleggen.

mr. E.C.M.J. van Kempen | Advocaat
Van Kempen Advocaten
Bereklauw 1 | 5831 PE Boxmeer
T. 0485 58 11 70
E. info@vankempenadvocaten.nl
W. www.vankempenadvocaten.nl

Delen

Gerelateerde artikelen

‘ERKENNING GEEFT ONS HEEL VEEL ENERGIE


Lees meer

Nauwere samenwerking MAAY drukwerk en Philipse reclame


Lees meer
REDACTIONEEL
ALLE
ARTIKELEN
COLUMNS
KORTE ZAKEN

  • WELKOM
  • MAGAZINE
  • NETWERKACTIVITEITEN
  • VESTIGINGSKLIMAAT
  • OVER ONS
  • ADVERTEREN
  • COLOFON
  • ALGEMENE VOORWAARDEN
  • DISCLAIMER
  • CONTACT
  • InZAKEN
  • Robert Hermens
  • Udensedijk 35
  • 5451 PK Mill
  • E: info@inzaken.nl
  • T: 06 55 34 03 24
© InZaken.nl
Design: Maek | Website: Premium Online
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat we je de best mogelijke ervaring op onze website kunnen aanbieden. Als je doorgaat met het gebruiken van de site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.AccepterenPrivacybeleid